Terapi Veteriner Logo
Veteriner Acil

Koruyucu Hekimlik, Aşılama Hizmetleri

Koruyucu hekimliği; hastalık oluşmadan önüne set çekmek olarak özetleyebiliriz. Özellikle veteriner hekimlikte koruyucu hekimliğin rolü çok büyüktür. Bulaşma potansiyali yüksek olan hastalıkların oluşma ve yayılma mekanizmalarını önceden bilerek daha ortaya çıkmalarına fırsat vermeden engel olmak koruyucu hekimliğin başlıca amacıdır.

Sıklıkla karşılaşılan hastalıkların bulaşmasına, yayılmasına fırsat tanımadan önlemek, oluştuktan sonra tedavisiyle ilgilenmekten daha akılcı bir davranıştır. Bu uygulamalar sayesinde bir canlıyı kurtarmıyoruz, onlarca risk grubu altındaki canlının sağlığını güvence altına almış oluyoruz. Böylece ekonomik açıdan da daha düşük bir maliyetle daha geniş kapsamlı önlem almış oluyoruz.

Veteriner hekimlik açısından koruyucu hekimlik; Evlerimizde beslediğimiz can dostlarımızı çok sayıda bakteriyal, viral, paraziter, v.b. hastalıklardan uzak tutmanın en kolay yolu koruyucu hekimliktir. Hepinizin bildiği gibi evcil hayvanlarımız belli bir alışma evresinden sonra evimizin bir bireyi oluyor ve yıllarca bizlerle aynı hayatı paylaşıyorlar. Doğru zamanda doğru uygulamalar yapılarak hem kendi sağlığımızı, hem can dostlarımızın sağlığını korumak bizim elimizde. Bir canlıyı sahiplenmeden önce onu tanımamız çok önemlidir. İhtiyaçları nelerdir? Nasıl ortamlarda yaşamaları onlar için daha uygun olur? Ne yer, ne içerler? Ne kadar zamanımızı onlara ayırmalıyız? bu ve bunun gibi pek çok sorunun yanıtını verdikten sonra bu sorumluluğu alabileceğimize inandığımızda hayvan sahiplenmeliyiz. UNUTMAMALIYIZ Kİ ONLAR DA CAN TAŞIYORLAR, EŞYA DEĞİLLER.

Sahiplendiğimiz hayvanımıza hastalıkların musallat olmasını önlemek için öncelikle doğru zamanda ve periyotlarda, Anti paraziter tedavilerinin ve Aşı uygulamalarının yapılmasına özen göstermeliyiz. Aşı uygulamaları dışında sahiplendiğimiz canlı hakkında bilmediklerinizi Veteriner Hekiminize danışarak öğrenmeniz gerekmektedir. Bakım ve beslenme koşulları da çok önemlidir. Ve bu konuda Veteriner Hekimlerin sağlamış olduğu hizmetler de koruyucu hekimlik kapsamındadır.

TERAPİ VETERİNER POLİKLİNİĞİ gerçek koruyucu hekimlik için bu konuda Dünyada üretilen en kaliteli ve güvenilir ürünleri kullanır. Yapılması gereken aşı ve antiparaziter ilaçlar hasta sahiplerimize bir program şeklinde sunulur ve uygulama tarihi geldiğinde telefon, e-posta ve sms mesaj ile hatırlatma yapılır.

Aşılama Hizmeti
Terapi Veteriner Kliniği | 2006
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram